Zaloguj Search Strona główna

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na naszej witrynie, dotyczącymi historii, zakresu działalności i oferty naszej firmy. Ponadto możecie Państwo poznać nasze referencje, obejrzeć galerię zrealizowanych projektów.

Zapraszamy do współpracy!

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI
Wielobranżowe projekty budowlane i wykonawcze wszelkich obiektów kubaturowych: począwszy od budynków mieszkalnych jednorodzinnych poprzez budynki wielorodzinne, usługowe, oświatowe, służby zdrowia aż do budynków przemysłowych i biurowych oraz stacji paliw włącznie. Szczycimy się także zrealizowanym z naszego projektu kościołem pw. św. Urszuli Ledóchowskiej  zlokalizowanym na osiedlu Borek we Wronkach. W zakresie  naszej działalności są również projekty wystrojów wnętrz. Ponadto wykonujemy charakterystyki oraz certyfikaty energetyczne dla obiektów nowo zrealizowanych oraz istniejących. W zakresie naszych usług mieści się także szeroko rozumiane doradztwo inwestycyjne (od lokalizacji po odbiór i przekazanie budynku do użytkowania) oraz nadzory autorskie na budowach realizowanych z naszych projektów.


AKTUALNOŚCI

31 stycznia 2024

Otwarcie sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rososzycy

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rososzycy, w gminie Sieroszewice w powieicie ostrowskim.

Sala o wymiarach modularnych 36,0 m na 19,0 m i wysokości 7,0 m należy do grupy średnich sal sportowych. Sala tej wielkości znalazła jednak duże uznanie wśród lokalnych samorządowców. Obiekt w Rososzycy jest już kolejnym tego typu zaprojektowanym i wykonanym z naszego projektu. Obiekt realizowany był przy udziale Zakładu Usług Projektowych „Budex” oraz Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego.


O FIRMIEPracownia Architektoniczna „Arcus” - Wiesław Motyl założona została 1 grudnia 1993 roku. Początkowo biuro nasze zlokalizowane było przy ul. Kolejowej 17 w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie siedziba firmy mieści się w części biurowej projektowanych przez nas i zrealizowanych obiektów PM Pol-Car przy ulicy Krotoszyńskiej 18. Od początku naszej działalności zatrudniamy oraz współpracujemy z wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską z dziedziny szeroko rozumianego budownictwa i projektowania.

Obszarem naszej działalności jest cała Polska. Posiadamy obiekty zaprojektowane i zrealizowane w tak odległych od naszej siedziby miastach jak: Szczecin, Kraków, Bydgoszcz, Biała Podlaska, Radom, Lubartów k/Lublina, Łask.

Naszym celem nadrzędnym jest wykonanie projektu, ale przede wszystkim realizacja obiektu i doprowadzenie do sukcesu końcowego, jakim jest oddanie gotowego budynku do użytkowania. Dlatego w dostępnej na stronie galerii zdjęć zamieszczamy przede wszystkim obiekty już wykonane i funkcjonujące od kilku lat. Z uwagą śledzimy spostrzeżenia naszych inwestorów już na etapie eksploatacji obiektów.

Na spotkania w sprawie omówienia nowego zadania inwestycyjnego zapraszamy do naszej siedziby w Ostrowie Wielkopolskim lub proponujemy spotkanie bezpośrednio na placu przyszłej budowy, bądź też w siedzibie zamawiającego. 

REFERENCJE
Od początku naszej działalności zdobyliśmy: 18 tytułów „Mister Budownictwa” południowej wielkopolski, 10 tytułów „vice Mister Budownictwa” oraz 4 wyróżnienia w tym samym konkursie. 


Ponadto zdobyliśmy nagrodę specjalną w IV Konkursie Konserwatorskim „W Granicach Stylu” za projekt rozbudowy zabytkowego budynku Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Jesteśmy dumni także z wyróżnienia jakie otrzymaliśmy za projekt i realizację budynku Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim w konkursie na „Złoty ołówek” a obejmującym obiekty z całej Wielkopolski.

W 2016 r. otrzymaliśmy, wspólnie z kolegą architektem Marcinem Rześniowieckim, główną nagrodę w I edycji konkursu „im. Karla Fridricha Schinkla” ogłaszanego przez Starostę Ostrowskiego za projekt i realizację przebudowy budynku dworca kolejowego oraz budynku wielofunkcyjnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownia Architektoniczna „Arcus” - arch. Wiesław Motyl

ul. Krotoszyńska 18
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. +48 62 592 42 00 lub +48 600 975 935
e-mail: pa_arcus@osw.pl
www.pa-arcus.pl

NIP 622 187 36 75

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00