Zaloguj Search Strona główna

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na naszej witrynie, dotyczącymi historii, zakresu działalności i oferty naszej firmy. Ponadto możecie Państwo poznać nasze referencje, obejrzeć galerię zrealizowanych projektów.

Zapraszamy do współpracy!

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI
Wielobranżowe projekty budowlane i wykonawcze wszelkich obiektów kubaturowych: począwszy od budynków mieszkalnych jednorodzinnych poprzez budynki wielorodzinne, usługowe, oświatowe, służby zdrowia aż do budynków przemysłowych i biurowych oraz stacji paliw włącznie. Szczycimy się także zrealizowanym z naszego projektu kościołem pw. św. Urszuli Ledóchowskiej  zlokalizowanym na osiedlu Borek we Wronkach. W zakresie  naszej działalności są również projekty wystrojów wnętrz. Ponadto wykonujemy charakterystyki oraz certyfikaty energetyczne dla obiektów nowo zrealizowanych oraz istniejących. W zakresie naszych usług mieści się także szeroko rozumiane doradztwo inwestycyjne (od lokalizacji po odbiór i przekazanie budynku do użytkowania) oraz nadzory autorskie na budowach realizowanych z naszych projektów.


AKTUALNOŚCI

16 stycznia 2024

Rozeta w kościele Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy

W ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy rozetę w ścianie wschodniej kościoła Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i w Bukownicy (gmina Grabów nad Prosną, powiat ostrzeszowski).

W ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy rozetę w ścianie wschodniej kościoła Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i w Bukownicy (gmina Grabów nad Prosną, powiat ostrzeszowski).

Przy renowacji kościoła w Bukownicy pracujemy już od 2016 roku. W kolejnych latach udaje się nam pozyskać środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a ostatnio z Polskiego Ładu. Obecnie zakończono remont dachu i realizowany jest remont elewacji. W ramach odnowienia elewacji wymieniono lub zrekonstruowano stolarkę okienną i drzwiową. A teraz przyszedł czas na rozetę w ścianie wschodniej. Podczas prac elewacyjnych odkuto zamurowaną wnękę po historycznej rozecie. We wnęce odnaleziono zamurowane fragmenty profili okiennych rozety oraz dwie, ośmiokątne szybki szkła witrażowego. Na tej podstawie zrekonstruowaliśmy całą rozetę z dokładnością do „jednego milimetra”. Dzisiaj nowa rozeta wróciła na dawne miejsce. W miarę jak pozwoli pogoda dokończone zostaną prace elewacyjne.

W najbliższych miesiącach konserwatorzy przystąpią do renowacji ołtarza tak aby umożliwić wschodnim promieniom słońca dostanie się do wnętrza kościoła.

Relację z tych prac zamieścimy w kolejnych aktualnościach.


O FIRMIEPracownia Architektoniczna „Arcus” - Wiesław Motyl założona została 1 grudnia 1993 roku. Początkowo biuro nasze zlokalizowane było przy ul. Kolejowej 17 w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie siedziba firmy mieści się w części biurowej projektowanych przez nas i zrealizowanych obiektów PM Pol-Car przy ulicy Krotoszyńskiej 18. Od początku naszej działalności zatrudniamy oraz współpracujemy z wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską z dziedziny szeroko rozumianego budownictwa i projektowania.

Obszarem naszej działalności jest cała Polska. Posiadamy obiekty zaprojektowane i zrealizowane w tak odległych od naszej siedziby miastach jak: Szczecin, Kraków, Bydgoszcz, Biała Podlaska, Radom, Lubartów k/Lublina, Łask.

Naszym celem nadrzędnym jest wykonanie projektu, ale przede wszystkim realizacja obiektu i doprowadzenie do sukcesu końcowego, jakim jest oddanie gotowego budynku do użytkowania. Dlatego w dostępnej na stronie galerii zdjęć zamieszczamy przede wszystkim obiekty już wykonane i funkcjonujące od kilku lat. Z uwagą śledzimy spostrzeżenia naszych inwestorów już na etapie eksploatacji obiektów.

Na spotkania w sprawie omówienia nowego zadania inwestycyjnego zapraszamy do naszej siedziby w Ostrowie Wielkopolskim lub proponujemy spotkanie bezpośrednio na placu przyszłej budowy, bądź też w siedzibie zamawiającego. 

REFERENCJE
Od początku naszej działalności zdobyliśmy: 18 tytułów „Mister Budownictwa” południowej wielkopolski, 10 tytułów „vice Mister Budownictwa” oraz 4 wyróżnienia w tym samym konkursie. 


Ponadto zdobyliśmy nagrodę specjalną w IV Konkursie Konserwatorskim „W Granicach Stylu” za projekt rozbudowy zabytkowego budynku Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Jesteśmy dumni także z wyróżnienia jakie otrzymaliśmy za projekt i realizację budynku Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim w konkursie na „Złoty ołówek” a obejmującym obiekty z całej Wielkopolski.

W 2016 r. otrzymaliśmy, wspólnie z kolegą architektem Marcinem Rześniowieckim, główną nagrodę w I edycji konkursu „im. Karla Fridricha Schinkla” ogłaszanego przez Starostę Ostrowskiego za projekt i realizację przebudowy budynku dworca kolejowego oraz budynku wielofunkcyjnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownia Architektoniczna „Arcus” - arch. Wiesław Motyl

ul. Krotoszyńska 18
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. +48 62 592 42 00 lub +48 600 975 935
e-mail: pa_arcus@osw.pl
www.pa-arcus.pl

NIP 622 187 36 75

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00